LISTA REZERWOWA „Święta rodzina od miłości się zaczyna”
17148
mec-events-template-default,single,single-mec-events,postid-17148,bridge-core-3.1.2,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-30.4.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
Strona główna wydarzenia LISTA REZERWOWA „Święta rodzina od miłości się zaczyna”

LISTA REZERWOWA „Święta rodzina od miłości się zaczyna”

REJETSTRACJA NA REKOLEKCJE

Kontakt do pary odpowiedzialnej za organizację rekolekcji.
re****************@en*.pl

Rekolekcje z udziałem dzieci. 
UWAGA!
Opieka dla dzieci zorganizowana będzie 
w miejscu oddalonym 200 m. od budynku rekolekcyjnego. 


Prowadzący:  Sylwia i Szymon Wytykowscy 

czyli jak odkrywać i pielęgnować miłość w rodzinie . 

Kochać i być kochanym warsztaty na podstawie książki G.Chapman’a oraz własnych doświadczeń.

Jesteśmy małżeństwem z 27 – letnim stażem ( nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i architekt) i rodzicami siódemki dzieci w wieku 12 – 26 lat.

    Poznaliśmy się w roku 1988 na rekolekcjach młodzieżowych Pomocników Matki Kościoła, ale nie było miłości „od pierwszego wejrzenia”. Jednak to co nas połączyło już od początku znajomości – to wartości fundamentalne – wiara w tego samego Boga. Od znajomości do przyjaźni, od przyjaźni do miłości…wszystko rozwijało się stopniowo i trudno nam określić moment, w którym wiedzieliśmy już, że nie wyobrażamy sobie życia bez siebie. 

    Nie wchodziliśmy w małżeństwo z wielkimi planami i marzeniami, poza tym, że chcemy się kochać do końca życia. Nasze szczęście tkwi w prostocie oczekiwań i optymistycznym podejściu do rzeczywistości. Staramy się przyjmować Bożą wolę, nawet jeśli czasem Jej nie rozumiemy. Ponad 11 lat temu poznaliśmy  „Pięć języków miłości” wg. G Chapman’a. Ponieważ temat nas zainteresował i zachwycił zaczęliśmy praktykować zdobytą wiedzę, poznawać języki miłości poszczególnych członków rodziny i uczyć się nimi „mówić”. Siódemka naszych dzieci stała się bogatym materiałem doświadczalnym. Każde z nich tak odmienne, każde jak wielka tajemnicza księga. Odkrywanie ich języków miłości, ale także poznawanie współmałżonka pod tym kątem było niezwykle zaskakujące. Nagle, sytuacje dotąd trudne do zrozumienia i te, które niosły za sobą sporo rodzinnych konfliktów – stawały się oczywiste. Wdrażanie drobnych elementów do codziennego życia, polepszało jakość relacji pomiędzy nami, pozwalało zrozumieć reakcję domowników na różne sytuacje i lepiej dostrzegać ich potrzeby.

    W naturalny sposób pojawiła się chęć opowiadania o tym odkryciu innym – nie na podstawie teorii z książki – ale poprzez żywe przykłady z naszego rodzinnego życia, historie często zabawne, a czasem takie, które przez trudy i zmagania uczyły nas i uczą jak być lepszymi małżonkami i rodzicami.

 

    Miłość jest naszą podstawową potrzebą i najważniejszym zadaniem. Nic nie daje większego poczucia szczęścia i spełnienia niż kochanie i bycie kochanym.

Jesteśmy głęboko przekonani, że warto podejmować trud poznawania języków miłości naszych bliskich, po to, aby okazywać miłość w sposób bardziej efektywny, do czego i Was serdecznie ZAPRASZAMY! 

Data

19 - 21 kwi 2024

Czas

Cały dzień

Lokalizacja

Licheń Stary
Licheń Stary

Organizator

Rekolekcje
Email
rekolekcje@end.org.pl
Kod QR