Spotkanie Duchowe online „Lectio divina”
17170
mec-events-template-default,single,single-mec-events,postid-17170,bridge-core-3.1.9,mec-theme-bridge,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-30.6.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.7.1,vc_responsive
Strona główna wydarzenia - Equipes Notre-Dame Spotkanie Duchowe online „Lectio divina”

Spotkanie Duchowe online „Lectio divina”

ks. Gabriel Pisarek SCJ

Lectio divina to praktyka modlitwy słowem Bożym, która powstała w Kościele przed wiekami, a w ostatnich latach przeżywa prawdziwy renesans. Składają się na nią cztery etapy modlitwy słowem Bożym: lectio (czytanie) – meditatio (medytacja) -oratio (modlitwa) – contemplatio (kontemplacja).

Wprowadzenia  są dwojakiego rodzaju. Pierwsze ma na celu przestawienie samej metody, co w naszym wypadku będzie dotyczyło Lectio czyli lektury Pisma św. Zatem uczestnik dowiaduje się w jaki sposób można czytać Pismo św. i jak to robić, by ziarna słowa przyniosły jak najobfitszy plon w naszym sercu. Kolejne wprowadzenia dotyczą konkretnego fragmentu Pisma św. i stanowią wstęp i zaproszenie do już osobistej modlitwy, na którą jest także zarezerwowany czas. 


Spotkanie Duchowe online obejmuje wprowadzenie, modlitwę oraz medytację :

Piątek 20.45-22.00

Sobota 9.00-10.30 oraz 20.45-22.15

Niedziela 9.00-11.30

Prosimy o wpłatę 40 zł tak jak za rekolekcje z adnotacją Spotkanie Duchowe


Zarejestruj się

Data

15 - 17 sty 2021
Zakończone!

Czas

Cały dzień

Organizator

Rekolekcje
Email
rekolekcje@end.org.pl
Kod QR