Rekolekcje | Modlitwa rodzinna
17043
mec-events-template-default,single,single-mec-events,postid-17043,bridge-core-1.0.5,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-18.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.2,vc_responsive
Home wydarzenia Rekolekcje | Modlitwa rodzinna

Rekolekcje | Modlitwa rodzinna

Maria i Leszek Kukułka  i Ks. Wojciech Zyśk

“Rodzice chrześcijańscy mają szczególne zadanie wychowania dzieci do modlitwy, wprowadzenia ich w stopniowe odkrywanie Bożego misterium i nauczenia osobistej z Nim rozmowy. Zasadniczym i niezastąpionym elementem wychowania do modlitwy jest konkretny przykład, żywe świadectwo rodziców: tylko modląc się wspólnie z dziećmi, wypełniając swoje królewskie kapłaństwo, ojciec i matka zstępują w głąb serc dzieci pozostawiając ślady, których nie zdołają zatrzeć późniejsze wydarzenia życiowe.” Jan Paweł II w adhortacji apostolskiej o zadaniach rodziny chrześcijańskiej w świecie współczesnym ”FAMILIARIS CONSORTIO”

Ruch Equipes Notre-Dame posiada własną pedagogię, opierającą się na «konkretnych punktach wysiłku», które pomagają nam wspólnie wzrastać w świętości. Wypełniając je sumiennie i wytrwale będziemy mogli naprawdę kochać. W szczególności rozwijajmy modlitwę osobistą, małżeńską i rodzinną, bez których chrześcijaninowi grozi osłabnięcie, jak mawiał o. Caffarel. Autentyczna modlitwa bynajmniej nie odrywa od angażowania się w świecie, uświęca ona małżonków i członków rodziny, otwiera serce na miłość Boga i braci. Uzdalnia do kształtowania dziejów zgodnie z planem Bożym.

Maria i Leszek Kukułka – 25 lat małżeństwa, dwie córki, 17 lat w Ruchu END

Dom Pielgrzyma w Pratulinie im. Jana i Dory Fedoruk położony jest w pobliżu Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich i  miejsca Ich  męczeństwa.  Droga krzyżowa i  wyjątkowe dróżki pratulińskie to niezwykłe miejsce na modlitwę i kontemplację Stwórcy. Dodatkowym atutem  tego miejsca uświęconego krwią męczeńską Unitów podlaskich jest unikalne położenie w sąsiedztwie rzeki Bug .Tu można doświadczyć piękna natury nietkniętej jeszcze ludzką ręką.

https://sanktuariumpratulin.pl/

Rekolekcje z opieką nad dziećmi powyżej 3 lat ( dzieci do lat 3 pozostają pod opieką rodziców)

Wolne miejsca

Zarejestruj się

Data

10 Lip 2020 - 12 Lip 2020

Czas

Cały dzień

Lokalizacja

Dom Pielgrzyma w Pratulinie
Dom Pielgrzyma w Pratulinie, Pratulin 20, 21-504 Pratulin, Polska

Organizator

Rekolekcje
Email
rekolekcje@end.org.pl
QR Code