Rekolekcje “Lectio divina, pierwszy krok – Lectio”
17055
mec-events-template-default,single,single-mec-events,postid-17055,bridge-core-1.0.5,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-23.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.2,vc_responsive
Strona główna wydarzenia Rekolekcje “Lectio divina, pierwszy krok – Lectio”

Rekolekcje “Lectio divina, pierwszy krok – Lectio”

ks. Gabriel Pisarek SCJ

Lectio divina to praktyka modlitwy słowem Bożym, która powstała w Kościele przed wiekami, a w ostatnich latach przeżywa prawdziwy renesans. Składają się na nią cztery etapy modlitwy słowem Bożym: lectio (czytanie) – meditatio (medytacja) -oratio (modlitwa) – contemplatio (kontemplacja).

Dynamika rekolekcji opiera się więc na czterech wymienionych etapach. Z racji, że trwają one tylko dwa dni to uczestnik jest przygotowywany do tych czterech kroków przez cztery weekendy, które można przeżywać z dowolną częstotliwością raz lub kilka razy do roku. Pierwszy etap koncentruje się na pierwszym kroku Lectio divina czyli na Lectio.

Wprowadzenia na rekolekcjach są dwojakiego rodzaju. Pierwsze ma na celu przestawienie samej metody, co w naszym wypadku będzie dotyczyło Lectio czyli lektury Pisma św. Zatem uczestnik rekolekcji dowiaduje się w jaki sposób można czytać Pismo św. i jak to robić, by ziarna słowa przyniosły jak najobfitszy plon w naszym sercu. Kolejne wprowadzenia dotyczą konkretnego fragmentu Pisma św. i stanowią wstęp i zaproszenie do już osobistej modlitwy, na którą jest także zarezerwowany czas. 

Rekolekcje odbędą się w Domu Rekolekcyjnym Księży Sercanów – Przystań dla Rodzin.

domrekolekcyjnykluczbork.pl

Rekolekcje bez obecności dzieci.


Zarejestruj się

Data

22 Sty 2021 - 24 Sty 2021

Czas

Cały dzień

Lokalizacja

Kluczbork
Kluczbork

Organizator

Rekolekcje
Email
rekolekcje@end.org.pl
Kod QR