Rekolekcje “LECTIO DIVINA, PIERWSZY KROK – LECTIO”
17058
mec-events-template-default,single,single-mec-events,postid-17058,bridge-core-1.0.5,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-23.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.2,vc_responsive
Strona główna wydarzenia Rekolekcje “LECTIO DIVINA, PIERWSZY KROK – LECTIO”

Rekolekcje “LECTIO DIVINA, PIERWSZY KROK – LECTIO”

ks. Gabriel Pisarek SCJ

Lectio divina to praktyka modlitwy słowem Bożym, która powstała w Kościele przed wiekami, a w ostatnich latach przeżywa prawdziwy renesans. Składają się na nią cztery etapy modlitwy słowem Bożym: lectio (czytanie) – meditatio (medytacja) -oratio (modlitwa) – contemplatio (kontemplacja).

Wprowadzenia  są dwojakiego rodzaju. Pierwsze ma na celu przestawienie samej metody, co w naszym wypadku będzie dotyczyło Lectio czyli lektury Pisma św. Zatem uczestnik dowiaduje się w jaki sposób można czytać Pismo św. i jak to robić, by ziarna słowa przyniosły jak najobfitszy plon w naszym sercu. Kolejne wprowadzenia dotyczą konkretnego fragmentu Pisma św. i stanowią wstęp i zaproszenie do już osobistej modlitwy, na którą jest także zarezerwowany czas. 
Rekolekcje odbędą się w Domu Rekolekcyjnym Księży Sercanów – Przystań dla Rodzin.

domrekolekcyjnykluczbork.pl

Rekolekcje bez obecności dzieci.

Zarejestruj się

Data

16 Kwi 2021 - 18 Kwi 2021

Czas

Cały dzień

Lokalizacja

Kluczbork
Kluczbork

Organizator

Rekolekcje
Email
rekolekcje@end.org.pl
Kod QR