Rekolekcje – Charyzmat założycielski Equipes Notre Dame drogowskazem na małżeńskiej drodze do zbawienia.
17177
mec-events-template-default,single,single-mec-events,postid-17177,bridge-core-3.1.9,mec-theme-bridge,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-30.6.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.7.1,vc_responsive
Strona główna wydarzenia - Equipes Notre-Dame Rekolekcje – Charyzmat założycielski Equipes Notre Dame drogowskazem na małżeńskiej drodze do zbawienia.

Rekolekcje – Charyzmat założycielski Equipes Notre Dame drogowskazem na małżeńskiej drodze do zbawienia.

Charyzmat założycielski Equipes Notre Dame drogowskazem na małżeńskiej drodze do zbawienia

Małgorzata i Joachim Grzonka

„Co należy rozumieć przez charyzmat założycielski? To coś zupełnie innego niż dobry pomysł – mimo, że bardzo budujący. Tu chodzi o pewien dynamizm, o natchnienie Ducha Świętego, który będzie prowadził przez cały okres rozwoju i pozwoli wypełnić założoną misję.

Moją rolą było tylko dać wam świadectwo i zaprosić, byście zostali wierni charyzmatowi założycielskiemu i byście byli kreatywni w tej wierności”.

O. Henri Caffarel, Spotkanie europejskich regionalnych par odpowiedzialnych, Chantilly, 3 maja 1987

Intencją tych rekolekcji jest, aby poprzez modlitwę i refleksję nie podupaść, ale jeszcze bardziej przywiązać się do charyzmatu założycielskiego i nadal pozostać mu wiernym. Dlatego trzeba nam wracać do źródła, ponieważ czasem źródło, to źródło, które ja nazywam charyzmatem założycielskim (O.Caffarel), jest przysypane piaskiem. Ta wierność charyzmatowi założycielskiemu jest istotna, jednak nie należy mylić wierności ze skostnieniem. Pragniemy na nowo rozpoznać w jakim stopniu te wartości, które przyjmujemy i staramy się według nich żyć, zgadzają się z charyzmatem założycielskim, abyśmy potrafili wystrzec się rutyny, a jednocześnie odkryli na nowo motywację dla ożywienia naszego bycia w Ruchu i odnowili nasze zaangażowanie w szczerości serca z nowymi postanowieniami.

Małgorzata i Joachim Grzonka – jesteśmy małżeństwem od 41 lat. W ruchu Equipes Notre Dame trwamy od początku jego obecności w Polsce, zachwyceni metodami proponowanymi przez Ruch w odkrywaniu i przeżywaniu duchowości małżeńskiej.

Rekolekcje bez udziału dzieci.

https://www.youtube.com/watch?v=ND64p5UQYCE

 

Zarejestruj się 

Kontakt z organizatorem rekolekcji:

re****************@en*.pl

Data

05 - 07 lis 2021
Zakończone!

Czas

Cały dzień

Lokalizacja

Licheń Stary
Licheń Stary

Organizator

Rekolekcje
Email
rekolekcje@end.org.pl
Kod QR