LISTA REZERWOWA „Święta rodzina od miłości się zaczyna”
17183
mec-events-template-default,single,single-mec-events,postid-17183,bridge-core-3.1.9,mec-theme-bridge,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-30.6.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.7.1,vc_responsive
Strona główna wydarzenia - Equipes Notre-Dame LISTA REZERWOWA „Święta rodzina od miłości się zaczyna”

LISTA REZERWOWA „Święta rodzina od miłości się zaczyna”

REJETSTRACJA NA REKOLEKCJE

Kontakt do pary odpowiedzialnej za organizację rekolekcji.
re****************@en*.pl

Rekolekcje z udziałem dzieci. 
UWAGA!
Opieka dla dzieci zorganizowana będzie 
w miejscu oddalonym 200 m. od budynku rekolekcyjnego. 


Prowadzący:  Sylwia i Szymon Wytykowscy 

czyli jak odkrywać i pielęgnować miłość w rodzinie . 

Kochać i być kochanym warsztaty na podstawie książki G.Chapman’a oraz własnych doświadczeń.

Jesteśmy małżeństwem z 27 – letnim stażem ( nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i architekt) i rodzicami siódemki dzieci w wieku 12 – 26 lat.

    Poznaliśmy się w roku 1988 na rekolekcjach młodzieżowych Pomocników Matki Kościoła, ale nie było miłości „od pierwszego wejrzenia”. Jednak to co nas połączyło już od początku znajomości – to wartości fundamentalne – wiara w tego samego Boga. Od znajomości do przyjaźni, od przyjaźni do miłości…wszystko rozwijało się stopniowo i trudno nam określić moment, w którym wiedzieliśmy już, że nie wyobrażamy sobie życia bez siebie. 

    Nie wchodziliśmy w małżeństwo z wielkimi planami i marzeniami, poza tym, że chcemy się kochać do końca życia. Nasze szczęście tkwi w prostocie oczekiwań i optymistycznym podejściu do rzeczywistości. Staramy się przyjmować Bożą wolę, nawet jeśli czasem Jej nie rozumiemy. Ponad 11 lat temu poznaliśmy  „Pięć języków miłości” wg. G Chapman’a. Ponieważ temat nas zainteresował i zachwycił zaczęliśmy praktykować zdobytą wiedzę, poznawać języki miłości poszczególnych członków rodziny i uczyć się nimi „mówić”. Siódemka naszych dzieci stała się bogatym materiałem doświadczalnym. Każde z nich tak odmienne, każde jak wielka tajemnicza księga. Odkrywanie ich języków miłości, ale także poznawanie współmałżonka pod tym kątem było niezwykle zaskakujące. Nagle, sytuacje dotąd trudne do zrozumienia i te, które niosły za sobą sporo rodzinnych konfliktów – stawały się oczywiste. Wdrażanie drobnych elementów do codziennego życia, polepszało jakość relacji pomiędzy nami, pozwalało zrozumieć reakcję domowników na różne sytuacje i lepiej dostrzegać ich potrzeby.

    W naturalny sposób pojawiła się chęć opowiadania o tym odkryciu innym – nie na podstawie teorii z książki – ale poprzez żywe przykłady z naszego rodzinnego życia, historie często zabawne, a czasem takie, które przez trudy i zmagania uczyły nas i uczą jak być lepszymi małżonkami i rodzicami.

 

    Miłość jest naszą podstawową potrzebą i najważniejszym zadaniem. Nic nie daje większego poczucia szczęścia i spełnienia niż kochanie i bycie kochanym.

Jesteśmy głęboko przekonani, że warto podejmować trud poznawania języków miłości naszych bliskich, po to, aby okazywać miłość w sposób bardziej efektywny, do czego i Was serdecznie ZAPRASZAMY! 

Data

19 - 21 kwi 2024
Zakończone!

Czas

Cały dzień

Lokalizacja

Licheń Stary
Licheń Stary

Organizator

Rekolekcje
Email
rekolekcje@end.org.pl
Kod QR